hlavná strana OPILEC
 
 
 
   
   ZMYSEL STRÁNKY
 

Zmyslom tejto stránky je upozorniť spoločnosť a najmä mladých na metlu ľudstva. Alkohol. Ja sám som mladý študent, takže si nemyslite, že stránku vytvoril nejaký fond, či organizácia. Zmyslom stránky je ale aj spraviť hanbu všetkým alkoholikom a tomu presvedčeniu, aký je niekto frajer ak vie piť. Vôbec nie je frajerina, ak sa mladí vyberú von a zrúbu sa ako telatá. viac

 
 
 
 

 
 
  Moje osobné názory
Dovoľte mi niekoľko osobných názorov na alkoholizmus, alkoholikov a frajerinu s alkoholom spojenou

Čo spôsobuje alkohol?

Alkoholici sú takmer vždy násilnícki, hluční a nemotorní. Majte alkoholika doma a naruší sa nie len atmosféra pokoja, ale hlavne jeho samotného zdravie. Žiaden alkoholik si neprizná že je alkoholik. Na to, aby si to priznal, musí byť naozaj veľký charakter. Smutné je že konzumácia alkoholu a je jedno v akej podobe, narušuje pečeňa dosť závažne aj zmýšľanie. Osobne si myslím, že alkoholikom to najskôr zničí bunky svedomia a uvedomovania si svojej sprostosti. Následne potom sú na rade bunky, ktoré by inak vnímali situáciu v rodine a ich zničením si takto tento chorý človek docieli schopnosť ignorovať, že rodina trpí. Alkoholik v menšejale aj väčšej miere je vždy alkoholik a to je na tom to najsmutnejšie.

Alkoholik v rodine:
Hovorím z vlastnej skúsenosti,ak poviem, že mať alkoholika v rodine je niekedy prežívať peklo na zemi. Samozrejme závisí to od toho v akej blíkosti mu ste. Povedzme však, že ste dieťa, ktorého otec je alkoholik. Dennodenne je v práci a z nej nedokáže prísť bez zastávky v pohostinstve. V každom jednom ho poznajú a prito nezáleží či si vezmú jedno pivo, alebo ich vypijú 10. Na každého vplýva alkohol inak, ale ak sa ho nemôžu vzdať, potom len ťažko hovoriť, že s alkoholom nemá problém. Alkoholik v rodine je utrpenie. Poznám ich niekoľko, a bu´d sú násilnícky, alebo ich zmýšľanie vytvára psychický teror. Vyhlásenia, rozhodnutia ale aj jednanie osoby pod vplyvom alkoholu je jedno z nebezpečenstiev., ktoré môže byť smrteľné a to nehovorím o jazde za volantom. Manželkyn nesúhlas s manželovým alkoholizmom, či nebodaj nejaký protest, respektíve aj len zlý tón pozdravu môže u nej znamenať niekoľko modrín alkoholika. Tým nechcem povedať že každý alkoholik je násilník a bitkár. Alkohol ale umožňuje ponechať všetky zábrany takže buď alkoholik bije rukou alebo ústami. Trpia deti a aj okolie.

Alkohol vo vzťahu:

Poznám dievča, čo začalo chodiť s alkoholikom a trpelo viac ako pol roka, kým ho nechala a prestala trpieť. Poznám ženu, čo si vzala alkoholika a pokúsila sa ho zabiť, lebo on chcel 10x pod vplyvom alkoholu zabiť ju. Poznám chalana, ktorého dievča pije a snaží sa ju od toho odpútať. Ale tiež poznám ešte jedného, čo s amu podobná vec nepodarila a ponechal teda tento vzťah radšej minulosti. Vedzte, že ak vás druhá polovička miluje, svoju neresť zanechá. Ak vás nemiluje a nespraví to pre vás, nemá cenu v takom vzťahu zotrvať.

Alkohol v práci:

Poznám človeka, ktorý má v práci kolegyňu. Tá si každý deň vo flaľke s liečivým sirupom neprináša do práce sirup ale rum, prípadne borovičku. Pani podľahla, je chorá a nemôže vydržať bez trochy alkoholu ani pol dňa v práci. A takých je mnoho. Tajní alkoholici sú v každom väčšom kolektíve. Kolektívni alkoholici sú zase dokonca aj kolegovia, čo si tú flašku otvoria spoločne. Alkoholizmus sa deje na mnohých miestach ba dokonca a na takých pozíciach kde by ste ho ani nečakali.

Alkohol na diskotéke:

Jasné, Fero si dal, dám si aj ja. Popíja to ako king a baby na neho pozerajú, a ďakujú lebo kúpil aj im. Parta ľudí pri stole si ulieva, nasáva, každý sa tvári, že je v tom pravom klube rovných, čo sú veľkí bossovia, zvládnu piť a sú dosť frajeri na to, aby zniesli veľa. Nie každý ale naozaj znesie veľa. A nie každý má 18 rokov. Sám by som posilnil policajné kontroly mladistvých, lebo taký bordel na ulici, na záchodoch a na chodbách zariadení nerobí nikto väčší než práve mládež v podnapitom stave. Cítia voľnosť a silu, necítia zábrany a aj výklad sa ľahšie vybíja. Niekto popíja aby nabral odvahu, iní popíjajú aby ukázali, že zapadli a že na to majú. Iní zas popíjajú lebo im to chutí.

Skúsenosti:

Nie že by osm nevedel čo je to alkohol. Mám vedajšiu prácu a alkohol poznám veľmi dobre. Pracujem s ním. Pracujem aj s ožranmi, smradľavými nechutnými ľuďmi, ktorí sa stávajú mentalitou menej ako ročnými deťmi potom, čo to s alkoholom preženú. Dennodenne vidím tem smrad spoločnosti, mladých, starých, pracujúcich aj nezamestnaných. Pritom ide najviac o sociálne najslabšiu vrstvu. Práve o tých, u koho by to zdravý rozum čakal najmenej. Tí, pre koho je o peniaze núdza majú stále za čo piť. Pred rokmi ma raz cestou domov spolužiak vysmial. Myslím, že som spomenul nejaký drahý alkohol a tvar jeho flaše, keď sa ozval "o čo sa snažíš ty chudák? veď ja mám viac odpité ako ty odchodené!" a tohto spolužiaka všetci piatkovo-večerno-diskotékoví spolužiaci žrali preto, koľko znesie chlastu. Toto je frajerina? Toto je ubohosť.
Vrátim sa však k práci. Keď vidím mladých chalanov, čo motajúc prídu k baru a pýtajú si ďalšie kolo, nedokážem pochopiť dôvod, prečo niekto takto pokračuje a ako asi môže skončiť. Preto tu je aj tento web, aby dával príklad, či odradzoval.

 
 
 

© vytvoril club n-games Cyrix for Luka - majiteľ L222.  2009 © všetky práva vyhradené